3rd Annual Amazing Race


Saturday October 25, 2014 8:30 AM

******** LIST OF ALL FINISHERS ********

Place No. Name Div/Tot Div Event Age Sex Time Pace
1 218 Jossi Fritz-Mauer 1/5 M3039 5K 30 M 16:19 5:15
2 212 Jack Dooley 1/16 M0119 5K 13 M 21:35 6:57
3 201 John Ailor 1/5 M6099 5K 60 M 22:18 7:11
4 291 Ethan Zeh 2/16 M0119 5k 13 M 22:38 7:17
5 224 Matthew Heintzelman 1/6 M4049 5K 46 M 22:46 7:20
6 285 Dylan Zamsky 3/16 M0119 5K 15 M 22:51 7:22
7 290 Mark Dressel 2/6 M4049 5k 47 M 22:55 7:23
8 234 Chris Leonard 3/6 M4049 5K 41 M 23:10 7:28
9 270 Nora Shovlin 1/14 F4049 5K 46 F 23:14 7:29
10 289 Anne Marie 1/7 F0119 5k 16 F 23:57 7:43
11 274 Sam Taylor 4/16 M0119 5K 17 M 24:18 7:50
12 263 Mimi Schrock 2/7 F0119 5K 10 F 24:22 7:51
13 264 Eric Schrock 4/6 M4049 5K 45 M 24:24 7:51
14 245 Mike Morris 5/6 M4049 5K 46 M 24:45 7:58
15 204 Delia Biddison 1/8 F3039 5K 38 F 25:01 8:03
16 235 Jordan Lian 5/16 M0119 5K 15 M 25:21 8:10
17 244 Ian Morris 6/16 M0119 5K 11 M 25:27 8:12
18 292 Thomas Le Grand 2/5 M3039 5k 37 M 25:35 8:15
19 265 Holly Schrock 2/8 F3039 5K 39 F 25:53 8:20
20 260 Patti Rish 2/14 F4049 5K 45 F 26:26 8:31
21 222 Lowell Gustafson 2/5 M6099 5K 60 M 26:36 8:34
22 271 Kristin Shustack 3/8 F3039 5K 35 F 26:54 8:40
23 233 Owen Leonard 7/16 M0119 5K 12 M 27:00 8:42
24 256 Ben Palmer 8/16 M0119 5K 14 M 27:18 8:48
25 213 Lisa Dooley 3/14 F4049 5K 47 F 27:19 8:48
26 283 Simon Yip 1/2 M5059 5K 50 M 27:54 8:59
27 241 Jenepher Mackin 1/2 F2029 5K 23 F 27:58 9:00
28 298 Mark Sherretta 3/5 M3039 5k 35 M 28:15 9:06
29 210 Jeiwon Deputy 4/14 F4049 5K 48 F 28:19 9:07
30 295 Carl Stratton 2/2 M5059 5k 55 M 28:19 9:07
31 261 Benjamin Schrock 9/16 M0119 5K 14 M 28:50 9:17
32 208 Susan Callahan 1/3 F5059 5K 51 F 28:59 9:20
33 253 Maddy Nakhla 3/7 F0119 5K 12 F 29:06 9:22
34 284 Serena Yip 5/14 F4049 5K 49 F 29:40 9:33
35 275 Luke Taylor 10/16 M0119 5K 13 M 29:43 9:34
36 266 Rebecca Schweitzer 4/8 F3039 5K 33 F 30:01 9:40
37 259 Scott Petrie 3/5 M6099 5K 64 M 30:28 9:49
38 258 Nate Palmer 11/16 M0119 5K 13 M 30:52 9:56
39 205 Stephanie Booth 5/8 F3039 5K 38 F 31:00 9:59
40 227 Max Kane 12/16 M0119 5K 13 M 31:10 10:02
41 228 Jackson Kane 13/16 M0119 5K 17 M 31:31 10:09
42 229 Kim Kane 6/14 F4049 5K 42 F 31:33 10:10
43 280 Hayley Wada 4/7 F0119 5K 12 F 32:01 10:19
44 273 Jenn Stoudt 7/14 F4049 5K 40 F 32:10 10:21
45 202 Ruth Anagnos 8/14 F4049 5K 41 F 32:10 10:22
46 232 Aidan Leonard 14/16 M0119 5K 10 M 32:14 10:23
47 223 Jing Han 2/2 F2029 5K 25 F 32:22 10:25
48 286 Rich Switzer 4/5 M6099 5k 62 M 34:09 11:00
49 215 Francesca Evans 9/14 F4049 5K 43 F 34:16 11:02
50 226 Grant Kane 15/16 M0119 5K 10 M 34:18 11:03
51 207 Mary Kather Bucko 5/7 F0119 5K 17 F 34:19 11:03
52 214 Yolanda Evans 5K 9 F 35:02 11:17
53 299 Matt Schweitzer 4/5 M3039 5k 31 M 35:39 11:29
54 252 Tina Nakhla 6/7 F0119 5K 14 F 35:40 11:29
55 262 Maggie Schrock 7/7 F0119 5K 12 F 35:41 11:29
56 254 Parvathy Padmawar 6/8 F3039 5K 36 F 36:20 11:42
57 255 Sachin Padmawar 5/5 M3039 5K 38 M 36:21 11:42
58 219 Mary Kate Gaffney 10/14 F4049 5K 44 F 36:37 11:48
59 288 Maureen Kersting 7/8 F3039 5k 34 F 37:25 12:03
60 257 Jonathan Palmer 16/16 M0119 5K 11 M 37:30 12:04
61 221 Ellen Green 5K F 37:50 12:11
62 276 Rob Taylor 6/6 M4049 5K 48 M 37:50 12:11
63 272 Vanessa Spencer-Maggs 11/14 F4049 5K 43 F 38:03 12:15
64 225 Sheila Hopcraft 12/14 F4049 5K 45 F 38:06 12:16
65 246 Gail Morrison 13/14 F4049 5K 48 F 39:13 12:38
66 243 Fran McCue 14/14 F4049 5K 46 F 39:22 12:41
67 297 Betsy Mistrik 8/8 F3039 5k 30 F 42:03 13:32
68 268 Abigail Scott 5k F 42:07 13:34
69 267 Danny Scott 5k M 42:10 13:35
70 277 Alley Thomas 5k F 42:10 13:35
71 269 Paul Shillingford 5/5 M6099 5K 81 M 42:37 13:43
72 242 Anne Mackin 2/3 F5059 5K 54 F 42:38 13:44
73 287 Jeanne Zelli 3/3 F5059 5k 53 F 47:26 15:16
74 230 Jessie Kealey 1/1 F6099 5K 82 F 47:27 15:17