Vietnam Veterans 5K Run/1 Mile Health Walk

Sunday, November 16th, 2014
Norristown Farm Park

******** LIST OF ALL FINISHERS ********

Place No. Name Team Div/Tot Div Age Sex Time Pace
1 773 David Weiss 1/4 M4049 43 M 18:05 5:49
2 663 Stephen Mack 1/26 M0119 19 M 19:30 6:17
3 737 James Krupa 2/4 M4049 48 M 19:37 6:19
4 667 Hernan Rico ROTC 2/26 M0119 17 M 19:54 6:25
5 680 Josh Siegle ROTC 3/26 M0119 14 M 21:55 7:03
6 772 Marc Wagner 1/11 M3039 32 M 21:56 7:04
7 673 Mike Smith ROTC 4/26 M0119 16 M 22:20 7:12
8 778 Andrew Greene 3/4 M4049 49 M 22:24 7:13
9 727 Hilary Goodman 1/7 F5059 51 F 22:26 7:14
10 739 Stephen Lin ROTC 5/26 M0119 15 M 22:35 7:16
11 765 Michelle Swartwood 1/3 F3039 38 F 23:19 7:31
12 713 Ernesto Castanon ROTC 6/26 M0119 14 M 23:26 7:33
13 748 Scott Otterbein 1/6 M6099 62 M 23:44 7:39
14 677 Sheyanne Elshimy 1/5 F0119 17 F 24:23 7:51
15 775 Vince Yarnell 1/3 M5059 53 M 24:30 7:53
16 733 Justin Kennett 2/11 M3039 35 M 24:38 7:56
17 771 Kelly Wagner 1/6 F2029 29 F 25:12 8:07
18 687 Mary Deluca 2/7 F5059 53 F 25:24 8:11
19 669 Rick Valerio 4/4 M4049 43 M 26:11 8:26
20 755 Alvaro Robles ROTC 16 M 26:25 8:30
21 665 Noel Whaling SpecialOlympics 2/5 F0119 15 F 26:48 8:38
22 743 Preynaldo Medina ROTC 7/26 M0119 15 M 26:54 8:40
23 707 Christian Barfield Special Olympic 26:56 8:40
24 767 Jon Tenthoff 3/11 M3039 36 M 26:58 8:41
25 671 Cesar Frias ROTC 8/26 M0119 14 M 27:07 8:44
26 689 Jeannine Altrogge 1/8 F4049 44 F 27:15 8:47
27 691 Eric Hernandez ROTC 9/26 M0119 14 M 27:17 8:47
28 676 Andrew Michener 10/26 M0119 17 M 27:21 8:49
29 780 Bill Schearer ROTC 2/3 M5059 50 M 27:27 8:50
30 706 Aiden Bagatta ROTC 11/26 M0119 18 M 27:29 8:51
31 695 Amanda Piccirilli SpecialOlympics 2/6 F2029 27 F 27:40 8:55
32 670 Alvaro Robles 4/11 M3039 30 M 28:06 9:03
33 685 Ernesto Castanon ROTC 12/26 M0119 14 M 28:41 9:14
34 762 Dennis Sicher 2/6 M6099 68 M 28:59 9:20
35 750 Lori Palmgrio 3/7 F5059 53 F 29:16 9:26
36 683 Coltrane Gethers 13/26 M0119 14 M 29:27 9:29
37 774 Linda Wright 2/8 F4049 46 F 29:47 9:35
38 747 Sherry Olmedo 2/3 F3039 30 F 29:52 9:37
39 710 Russ Bragg 3/6 M6099 60 M 29:55 9:38
40 674 Andy Verdin ROTC 14/26 M0119 17 M 30:00 9:40
41 723 Angela Fenstermaker 3/8 F4049 43 F 30:04 9:41
42 716 Tanya Comisac 3/6 F2029 28 F 30:07 9:42
43 708 Scott Baver Special Olympic 5/11 M3039 39 M 30:08 9:42
44 741 Ashton Loughery 4/6 F2029 25 F 30:09 9:42
45 684 Carol Gethers 4/8 F4049 47 F 30:16 9:45
46 664 David Trott 6/11 M3039 35 M 30:17 9:45
47 764 David Sontag ROTC 15/26 M0119 17 M 30:37 9:52
48 686 Josue Hernandez ROTC 16/26 M0119 17 M 30:41 9:53
49 734 Roy Knudson 7/11 M3039 39 M 30:50 9:56
50 740 Mark Lock 1/1 M2029 25 M 31:17 10:04
51 754 Barbara Raifsnider 4/7 F5059 52 F 31:34 10:10
52 678 Diane Elshimy 5/7 F5059 54 F 31:52 10:16
53 777 Joseph Jardine ROTC 17/26 M0119 14 M 32:46 10:33
54 672 Juan Jimenez ROTC 18/26 M0119 14 M 33:01 10:38
55 705 Rebecca Aranow Special Olympic 18 33:05 10:39
56 675 Osbelia Fajardo ROTC 3/5 F0119 16 F 33:25 10:46
57 696 Fred Wildman 8/11 M3039 37 M 33:32 10:48
58 679 Rob McCracken 3/3 M5059 59 M 34:15 11:02
59 724 Charlotte Fredericks 5/8 F4049 41 F 35:00 11:16
60 721 Jeremy Fenstermaker 19/26 M0119 14 M 35:01 11:17
61 693 Anissa Winton ROTC 4/5 F0119 15 F 35:22 11:23
62 761 Nora Sicher 3/3 F3039 34 F 36:31 11:45
63 744 Marilyn Meehan 6/7 F5059 52 F 36:32 11:46
64 720 Jered Fenstermaker 20/26 M0119 12 M 36:50 11:52
65 732 Carla Kempert 6/8 F4049 47 F 37:03 11:56
66 745 Kayla Montgomery 5/6 F2029 27 F 37:24 12:03
67 722 Jerry Fenstermaker 9/11 M3039 37 M 37:44 12:09
68 753 Samuel Prellutz ROTC M 39:54 12:51
69 694 Matthew Boyd ROTC 21/26 M0119 15 M 39:55 12:51
70 779 Noel Irizarry ROTC 22/26 M0119 14 M 39:56 12:51
71 782 Ashley Reyes ROTC 5/5 F0119 14 F 40:05 12:54
72 781 Alex Reyes 10/11 M3039 33 M 40:05 12:54
73 715 Trevor Ciampoli Special Olympic 23/26 M0119 18 M 41:12 13:16
74 666 Christine Casey 7/7 F5059 56 F 41:19 13:18
75 731 Michael Juaret ROTC 24/26 M0119 15 M 41:48 13:27
76 718 Erika Epright 6/6 F2029 21 F 47:46 15:23
77 770 Michael Ulinski 11/11 M3039 34 M 48:37 15:39
78 769 James Ulinski 4/6 M6099 65 M 48:38 15:39
79 688 Joe Havlick 5/6 M6099 87 M 49:25 15:55
80 712 John Cappelletti 6/6 M6099 66 M 50:42 16:20
81 668 Giovanni Puleo ROTC 25/26 M0119 15 M 50:58 16:25
82 751 Annie Pavloff Special Olympic F 53:09 17:07
83 690 Karen Wisdom 7/8 F4049 49 F 53:12 17:08
84 692 Tamir Baker ROTC 26/26 M0119 15 M 55:22 17:50
85 719 Patricia Epright 8/8 F4049 47 F 59:07 19:02
86 756 Peg Rotz 1/1 F6099 60 F 59:09 19:02